Slunečná sobota vytvořila na antukových kurtech v Jirkově příjemnou atmosféru pro finále krajského barevného volejbalu v modré kategorii. Turnaje se zúčastnilo 18 dívčích družstev, která během celého dne předváděla bojovné výkony, velké nasazení a především radost ze hry, která je pro tuto kategorii typická.
V Žatci se uskutečnilo krajské finále oranžového a zeleného minivolejbalu, ve kterém měly své zastoupení také týmy Volejbalu Ústí nad Labem. Naše hráčky se v silné krajské konkurenci neztratily a svými výkony potvrdily, že klubová práce s mládeží jde správným směrem.
Krajské kolo barevného volejbalu v Žatci nabídlo nejen kvalitní sportovní podívanou, ale i spoustu emocí. Naše klubové barvy zde reprezentovaly hned dva týmy v červené kategorii – Hvězdičky a Měsíčci – a rozhodně se neztratily.
Tři dny plné emocí, bojovnosti a špičkového volejbalu. Mladší žákyně (U14) klubu Volejbal Ústí nad Labem zakončily svou cestu letošním Mistrovstvím České republiky naprosto nečekaným a zaslouženým úspěchem. V konkurenci 96 týmů z celé země vybojovaly fantastické 6. místo!
Výsledky - po 16. 2. 2026 - Volf Miloš
Boj o udržení začal: Body jsme vydřeli, herní tvář ale musíme najít
První nadstavbový víkend druhé ligy U20 nám nastavil neúprosné zrcadlo. V klíčové fázi sezony, kdy jde o zachování ligové příslušnosti, jsme do bojů vstoupili oslabeni o tři útočné opory – Niky, Títzu a Karolínu. Přestože jsme si ze dvou pětisetových bitev odnesli cenné body, k ideálu měl náš výkon daleko.
Neděle ukázala, že tréninkové nasazení se nám zatím nedaří stoprocentně přenést do zápasového stresu. Nejvíce nás pálila bota na příjmu a v důrazu na servisu. Bez stability v těchto činnostech se náš útok stával čitelným a chyběla mu potřebná razance i pestrost, kterou obvykle dodávají absentující hráčky.
První zápas (3:2): Soupeř byl kompaktnější a důraznější. Vítězství jsme doslova vyždímali v tiebreaku jen díky pevnějším nervům v koncovce.
Druhý zápas (2:3): Scénář jako přes kopírák, ale s hořkým koncem. S přibývajícím časem ubývaly síly a nejistá obrana na síti i v poli nás stála rozhodující míče.
Platilo kruté pravidlo: „Nedáš bod, dostaneš ho.“ Naše hra postrádala „zuby“ a agresivitu, která je pro záchranářské boje nezbytná.
Fotka z prvního utkání.
Naděje pro další kola
I přes veškerou kritiku je však třeba ocenit morálku týmu. Holky se s nekompletní sestavou popraly a vybojované body mohou mít v konečném účtování tabulky cenu zlata. Dnes jsme sice nekousali tak, jak by bylo třeba, ale nevzdali jsme se.
Bojovat budeme dál a věříme, že do dalších bojů nastoupíme kompletnější a dravější. Doplníme útočnou sílu, a snad i potřebný klid a herní pohodu. Ukázali jsme, že umíme bojovat, teď k tomu musíme přidat i volejbalovou kvalitu, kterou holky ukázaly v posledních několika zápasech.
Děkujeme fanouškům za podporu v těchto těžkých bitvách!