Slunečná sobota vytvořila na antukových kurtech v Jirkově příjemnou atmosféru pro finále krajského barevného volejbalu v modré kategorii. Turnaje se zúčastnilo 18 dívčích družstev, která během celého dne předváděla bojovné výkony, velké nasazení a především radost ze hry, která je pro tuto kategorii typická.
V Žatci se uskutečnilo krajské finále oranžového a zeleného minivolejbalu, ve kterém měly své zastoupení také týmy Volejbalu Ústí nad Labem. Naše hráčky se v silné krajské konkurenci neztratily a svými výkony potvrdily, že klubová práce s mládeží jde správným směrem.
Krajské kolo barevného volejbalu v Žatci nabídlo nejen kvalitní sportovní podívanou, ale i spoustu emocí. Naše klubové barvy zde reprezentovaly hned dva týmy v červené kategorii – Hvězdičky a Měsíčci – a rozhodně se neztratily.
Tři dny plné emocí, bojovnosti a špičkového volejbalu. Mladší žákyně (U14) klubu Volejbal Ústí nad Labem zakončily svou cestu letošním Mistrovstvím České republiky naprosto nečekaným a zaslouženým úspěchem. V konkurenci 96 týmů z celé země vybojovaly fantastické 6. místo!
Výsledky - ne 2. 4. 2023 - Volf Miloš
Kdo bojuje, může slavit ... a Lvi dnes slaví zaslouženě.
O vítězi nadstavby 2. ligy U18 se rozhodovalo dnes na palubovce Lvů Praha. Zaslouženě vyhrály holky z Prahy ... přehrály nás našimi zbraněmi. Tvrdě útočily a podávaly, důsledně bránily. Bojovaly o vítězství v této části soutěže ... my ne.
Že poslední zápasy nehrajeme v optimální sestavě není novinka. Tři zraněné hráčky základní sestavy jsou prostě v ne úplně širokém kádru kadetek moc. Dnešní zápas proti dobře připraveným soupeřkám byl nad naše síly. Sestava kadetek bez Vlčice, Sedlačky a Mošny doplněná o Káju Sochůrkovou a Elišku Růžu odjela do Prahy s vědomím, že se bude v těchto dvou zápasech rozhodovat. Soupeřky nastoupily sebevědomě a důrazně tvrdily v útoku i servisem. A my se jen chabě bránily. Ani z dálky jsme se dnes nepřiblížily našim dřívějším výkonům, naopak chybovaly jsme víc než obvykle. Bez důrazu v útoku a na servisu, rychlého útoku a bez důsledné a poctivé obrany se nedalo vyhrát. Holkám ze Lvů přiznáváme zasloužené vítězství...jak to bude dál máme ještě stále ve svých rukách...až dnes poražený tým ještě může nalézt chuť po vítězství a znovu objevit svou sílu. A my stále věříme, že se to stane...jen to prostě opravdu nepůjde s tréninkovou docházkou pouze jedno nebo dvoudenní a bez poctivé práce celé tréninkové skupiny. Protože každá hráčka je důležitá pro komplexní trénink!!! Bohužel to vypadá, že to nechápeme. Pravidelné absence z tréninkové docházky ze studijních a jiných důvodů se stávají tradicí a na herních výkonech je to vidět. Jestli chceme potvrdit letošní nadvládu v soutěži, musíme makat víc než ostatní...protože to bude stále těžší a budeme se měřit se stále lepšími soupeři. Může se to i po dlouhé a náročné sezóně podařit, ale mistrovství se rodí z poctivé a soustavné práce!!!
Slovo trenéra pod čarou:
Hráčky i my jsme věděli, že poslední dva zápasy rozhodnou, jestli skončíme na prvním místě a zahrajeme si předkvalifikaci o postup do kvalifikace 1-U18Z proti druhému z moravské skupiny na domácí palubovce. Nebo obsadíme druhé místo a pocestujeme k vítězi z Moravy. Vše bylo tedy v našich rukou. Měli jsme výhodný náskok 4.body. K prvnímu místu ve skupině nám stačilo získat ve dvou zápasech "pouhé" 2 body.
Konečným výsledkem bylo, že jsme odehráli dva nejbojácnější zápasy v celé soutěži 2-U18Z v nekompletní sestavě. Prakticky jsme svými zbytečnými chybami na podání, příjmu a obraně darovali první místo dobře bojujícím a houževnatým soupeřkám z Prahy. Dobře to je vidět i ve statistice rozdílu vítězných a chybových bodů našeho družstva. V prvním zápase jsme měli -14 a ve druhém dokonce -21. Mimochodem proti Volleyball Nymburk jich bylo +17.
Blížíme se do cílové rovinky celé sezóny a první kroky se nám tedy moc nepovedly. Naštěstí o moc nešlo, příště proti VK Královo Pole B to bude jiné.
Držím nám všechny palce, abychom se dali zdravotně dohromady. Začali si věřit a zase si užívat NÁŠ volejbal.