Související zápasy

Volejbal Ústí nad Labem

PRVNÍ LIGA U18 – VYDŘENÝ A ODMAKANÝ PRVNÍ LIGOVÝ BOD

Před skvělým domácím publikem předvedly starší žákyně v první lize kadetek zatím svůj nejlepší herní výkon….

Chystali jsme se na tento dvojzápas celý týden. Chtěli jsme našim fanouškům (v našem teprve druhém domácím dvojzápase) předvést dobrou hru a myslím, že se to týmu podařilo, a to i navzdory tomu, že jsme opět nebyli kompletní… Hráčky starších žákyň v sestavě doplnila z řad našich kadetek nahrávačka Barča Zahradníková a z PVK Olymp Praha/NVC šla s námi do zápasu naše odchovankyně a smečařka Terka Mouchová (hostování).

Houpačka…

VUNL vs LVI Praha 0:3 (-23, -15, -18)

• Už první set prvního zápasu ukázal, že holky jdou do zápasu dobře nastavené, s touhou herně uspět. Vlétly na pražské LVICE, a tak se hned z úvodního setu stal boj o každý míč. Měli jsme odpracováno na příjmu i na servisu. Vedli jsme 7:3 (soupeř bral time) a vedení jsme chvíli udržovali. Lvice se však oklepaly a začali postupně náš náskok stahovat. Pak přišla minisérie našich chyb. Vypadáváme z rytmu. Za stavu 15:18 beru time a říkáme si, jak dál. Holky plní domluvené a jsme zpět ve hře. Soupeř bere time za stavu 22:23. Čistá koncovka, to je pak vždy o detailech. Nevyšla nám. Prohráváme 23:25, ale set ukazuje, že umíme vyprodukovat slušnou kvalitu….
  • Druhé dva sety se nám již tolik nepovedly (zejména ten druhý). Myslím, že to bylo z větší míry způsobeno tím, že tým byl lehce přemotivovaný. Holky cítily, že se soupeřem dá hrát, ale vyrobili jsme příliš chyb. Třetí set jme dobře rozehráli. Vedli jsme 6:2 a 10:3, ale tempo hry a objem produkované kvality jsme neudrželi. Soupeř otáčí na 16:14 a „darovanou“ šanci již nepouští a vítězí 25:18. Ačkoliv jsme set prohráli, tak právě třetí set nám ukázal cestu, jak do druhého zápasu.
  •
  • Bitva, jak břit…
  • VUNL vs LVI Praha 2:3 (-19, 19, -18, 21, -12)
  • Bylo to přesně ten typ zápasu, který chci s týmem prožívat. Zápas plný neskutečné bojovnosti, plný skvělých výměn, plný emocí v elektrizující atmosféře. Zápas plný i taktických rošád. Zápas, ve kterém mají hráčky možnost naplno pochopit, co znamená být součástí týmu, a jak důležitý je každý detail, a v něm a pro něj, pak v tu zásadní chvíli – připravenost a individuální schopnost pomoci, když jdu na hřiště…. Nám se zranila na účku Sabča Mikotová a v koncovce pátého i na nahrávce Kačka Zlámalová…., takže zápas přinesl tato vynucená střídání, ale i celkově jsme museli sestavou v průběh zápasu dost míchat… Holky, které šly na hřiště, vždy svou roli zvládly a týmu pomohly….
  • Vím, že diváky v hale musel tenhle zápas bavit. Bylo zřejmé, že v něm holky nechaly všechno. Prohrály první i třetí set, ale nezabalily to. Rvaly se a hrály svůj nejlepší volejbal, na hranici svých možností a dovedností… A že nevyšla koncovka pátého setu ? To je sport. A že se ten prohraný pátý set obrečel? To je přeci skvělá modelace TÝMU. Týmu, který ukázal, že nechce prohrávat….

Děkuji a blahopřeji všem hráčkám k předvedenému týmovému výkonu....