Slunečná sobota vytvořila na antukových kurtech v Jirkově příjemnou atmosféru pro finále krajského barevného volejbalu v modré kategorii. Turnaje se zúčastnilo 18 dívčích družstev, která během celého dne předváděla bojovné výkony, velké nasazení a především radost ze hry, která je pro tuto kategorii typická.
V Žatci se uskutečnilo krajské finále oranžového a zeleného minivolejbalu, ve kterém měly své zastoupení také týmy Volejbalu Ústí nad Labem. Naše hráčky se v silné krajské konkurenci neztratily a svými výkony potvrdily, že klubová práce s mládeží jde správným směrem.
Krajské kolo barevného volejbalu v Žatci nabídlo nejen kvalitní sportovní podívanou, ale i spoustu emocí. Naše klubové barvy zde reprezentovaly hned dva týmy v červené kategorii – Hvězdičky a Měsíčci – a rozhodně se neztratily.
Tři dny plné emocí, bojovnosti a špičkového volejbalu. Mladší žákyně (U14) klubu Volejbal Ústí nad Labem zakončily svou cestu letošním Mistrovstvím České republiky naprosto nečekaným a zaslouženým úspěchem. V konkurenci 96 týmů z celé země vybojovaly fantastické 6. místo!
Výsledky - po 8. 1. 2024 - Volf Miloš
Závěrečné kolo soutěže 2-U20Z: Tým v Náchodě překonává těžkosti a nakonec slaví vítězství.
V neúplné sestavě vyrazilo mladé družstvo na závěrečné kolo základní části soutěže 2-U20Z do Náchoda. Navzdory velkému počtu omluvenek se tým připravil na zápasy se šesti hráčkami.
Už před začátkem posledního kola bylo jasné, že družstvo si zajistilo první místo v tabulce, a tak se hrálo především o dobrý pocit.
První zápas však bohužel odhalil, že čtrnáctidenní vánoční pauza, dlouhá cesta a malé množství hráček měly vliv na výkon. Hned na začátku se projevily zbytečné chyby na podání a nahrávce, které družstvo srážely na kolena v rozhodujících chvílích. Celkově chyběla agresivita a radost ze hry. I když to výsledkově nevypadalo jednoznačná prohra 0:3.
Situace se ještě zkomplikovala v prvním setu druhého zápasu, který byl doslova peklo. Byla to nejhorší hra, jakou bylo možné z naší strany za poslední dva roky vidět. Navíc si ze začátku setu zranila palec hráčka Barča V. na bloku, což vypadalo na vážné problémy do další hry. Set skončil prohrou 10:25 viz foto!!!!
Po důrazné a nepublikované domluvě mezi sety a proházení sestavy se však hráčky vzpamatovaly. Přestaly dělat školácké chyby, začaly se bavit volejbalem a soupeřky začaly chybovat. Postupně se družstvo dostávalo herně nahoru. I když výkon nebyl optimální a stále se dělaly chyby na nahrávce, útoku a obraně, bylo vidět, že hráčky chtějí hrát a umí se radovat z každého bodu.
Odměnou za vytrvalost a bojovnost bylo vítězství 3:1. Hlavně však zvítězil dobrý pocit a radost z hry před dlouhou 2,5 hodinovou cestou domů, za který musím hráčkám poděkovat. I přes obtíže na začátku zápasu dokázalo družstvo obrátit nepříznivý vývoj ve svůj prospěch a ukázat, že i v těžkých chvílích dokáže vytěžit maximum ze svého potenciálu.